Кожна людина хоче жити добре та комфортабельно. Зробити перший крок - встановити басейн, зважуються багато. Ми підкажемо, як правильно зробити другий крок - забезпечити обігрів басейну. Найчастіше басейн експлуатується не цілий рік. В умовах України це в середньому період від середини червня до кінця серпня. Але в умовах тільки природного нагріву води, часто температура для купання є далеко не комфортною, а особливо для дітей. У басейнах для дорослих, для забезпечення найбільшого комфорту, температура повинна коливатися в межах 24-26 градусів, а вода в дитячих басейнах повинна прогріватися до температури 30 градусів і вище. Обігрів води не тільки забезпечить цю температуру, але і значно збільшить період можливої експлуатації (з початку травня до кінця вересня). Обігрівати газом або електроенергією зручно, але дорого. Якщо у Вас вже є басейн, Ви знаєте, якою значною сумою може обернутися такий обігрів.
У ряді країн успішно експлуатується значна кількість плавальних басейнів з сонячним обігрівом. Ця область застосування сонячних колекторів досить перспективна. Така система обігріву коштує не дешево, але окупається протягом декількох років. Навіть якщо ви вирішите з часом продати Ваш будинок, то наявність такої енергозберігаючої системи стане додатковою перевагою і підвищить вартість вашої власності.
Окупність інвестицій
Для наочності пропонуємо Вашій увазі розрахунок окупності сонячної системи, який був зроблений для санаторного комплексу з потребою гарячої води -2000 літрів на годину: Для нагріву 2000 л холодної води (15С) до температури 90С необхідно затратити 168 Ккал, що становить 27 м3 газу або 158 кВт / год електроенергії (Згідно норм теплоти згорання всіх видів палива, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України №605 /1.10.2004г).
Система, запропонована для цього об'єкта, при середньому сонячному випромінюванні здатна обігріти потрібний обсяг 2 рази в день. Річне споживання газу для нагріву аналогічного обсягу води становить 15 768 м3газа, що дорівнює 72 532,8 грн. з НДС. Річні витрати електроенергії становлять 80 738 кВт / год, що дорівнює 84 774,9 грн. з ПДВ. Таким чином окупність системи для цього об'єкта (Загальна вартість інвестиції 19500 Євро) в порівнянні з газом склала 2,7 року, а в порівнянні з електрикою 2,3 року.
Окупність для кожного об'єкта буде різною, вона залежить від наявності або відсутності діючої системи, розміру басейну, відкритий басейн або закритий і багатьох інших чинників, але в середньому цей показник коливається від 2 до 8 років. На підігрів звичайного басейну в сезон використовується приблизно стільки ж енергії скільки на опалення будинку за рік.
Принцип роботи
Як працює такий обігрів? Вода з басейну циркулює через фільтр і теплообмінник геліосистеми. В теплообміннику вона нагрівається від теплоносія, який циркулює в закритому контурі сонячних колекторів. В системі вбудовані сенсори і автоматичний клапан, який спрямовує воду в теплообмінник, коли температура води в басейні нижче заданої. Якщо температура води досягла бажаної, то вода просто проходить повз теплообмінник і повертається в басейн.
Використання сонячної енергії для обігріву басейну є оптимальним варіантом. Як правило, система накопичення сонячної енергії встановлюється на даху Вашого будинку, де є можливість вловлювати максимальну кількість сонячного світла. Але можлива також установка в будь-якому іншому місці. Вирішальною є можливість направити полотно колекторів на південь.
Рекомендовані виробником варіанти комплектація комбінованих сонячних систем:
Схема обігріву басейну та опалення з використанням комбінованого резервуара і газового котла.
Схема обігріву басейну та підтримки опалення з комбінованим резервуаром і твердопаливним котлом.
Якщо Ви бажаєте використовувати Ваш басейн цілий рік, необхідно подумати про додаткове джерело тепла. Ми пропонуємо найбільш доступний (не вимагає дозволів на підключення) і дешевий (на порядок дешевше газового або електронагріву) спосіб обігріву твердопаливним котлом. Особливо це вигідно на великих об'єктах.
Котел на дровах або гранулах використовується для так званого стартового і експлуатаційного підігріву (6 годин перед відкриттям громадського басейну). Ми рекомендуємо використовувати для нагріву піролізні котли Vigas, виробництва Словаччини.
Ваші витрати на обігрів при використанні піролізного котла на дровах будуть в 4 раз менше, ніж при газовому нагріванні, і в 9 разів менше, ніж з використанням електрообігріву.
Наші фахівці підготують для Вас кілька варіантів можливого рішення обігріву басейну.
Наша адреса: м.Ужгород, вул.Другетів 77, тел.(0312) 630577, моб.тел. 0503378184, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Copyright © 2010-2019 Джерела Уж